Działka inwestycyjna 8,84 ha, Kołczewo, Zwycięstwa

działka inwestycyjna • na sprzedaż • rynek wtórny • Kołczewo • Zwycięstwa

5 900 000  • 88449 
67 zł za m2

 Dodaj do schowka Usuń ze schowka Kontakt

NUMER OFERTY W BIURZE: SDZ/KL501/2017

ATRAKCYJNA DZIAŁKA Z ZAPLANOWANYM PRZEDSIĘWZIĘCIEM INWESTYCYJNYM NA WYSPIE WOLIN!!!!

Mamy przyjemność zaoferować Państwu na sprzedaż nieruchomość gruntową położoną w miejscowości Kołczewo przy ulicy Zwycięstwa o powierzchni 8,8449 ha, zaledwie 6 km od wybrzeża Morza Bałtyckiego, 15 km od Międzyzdrojów oraz 30 km od Świnoujścia.

Teren posiada plan zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod: budownictwo na cele sanatoryjne z obiektami towarzyszącymi (np. hotel, sanatorium dziecięce, sklepu, obiekty sportowo-rekreacyjne, basen kryty, ośrodka jazdy konnej, pola namiotowego, itp.)

Teren został podzielony, wytyczono drogi wewnętrzne. Działka posiada koncepcję urbanistyczną i architektoniczną (projekt budowlany), została opracowana również Karta Inwestycyjna Przedsięwzięcia-Budowa ośrodka rehabilitacji i pomocy społecznej. Projekt koncepcyjny zakłada realizację wielofunkcyjnego obiektu na ok. 200-250 osób.
Na dwunastu działkach z dwudziestu istnieje możliwość zabudowy mieszkaniowej- idealna inwestycja dla DEVELOPERÓW!

Działka położona nieopodal Wolińskiego Parku Narodowego, który przyciąga turystów z całego kraju i zagranicy swoim niezwykłym charakterem oraz licznymi szlakami turystycznymi i rowerowymi. W parku można podziwiać Zagrodę Pokazową Żubrów, które są gatunkiem chronionym. Miejsce to zachwyca nas również bujną zielenią, w którym można odnaleźć pomniki przyrody, m.in. 400 -letni Prastary Dąb rosnący nieopodal malowniczo położonego Jeziora Turkusowego.
Nazwa jeziora pochodzi od niebiesko-zielonej barwy lustra wody, wywołanej rozszczepieniem światła słonecznego w czystej wodzie i odbiciem refleksów od białego podłoża kredowego. W miejscu dzisiejszego Jeziora Turkusowego, jeszcze w czasach niemieckich znajdowała się kopalnia kredy.

Dodatkowym atutem oferowanej nieruchomości, oprócz lasów, jest bliskie sąsiedztwo jezior, gdzie miłośnicy wędkarstwa będą mogli spędzać swój wolny czas poznając walory obszarów: Recze (1,2 km), Kołczewo (2 km), Koprowo (1,7 km) oraz Żółwińskie (2,8 km).
W odległości 2,9 km od centrum Kołczewa znajduje się pole golfowe 18 dołkowe Amber, które było na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat areną wielu turniejów krajowych i międzynarodowych. Niepowtarzalny klimat pola spowodowany jest nie tylko bezpośrednim sąsiedztwem Wolińskiego Parku Narodowego, ale także zróżnicowaniem trudności poszczególnych dołków, bogactwem przeszkód i zmiennym ukształtowaniem terenu. 18 dołkowe pole o par 72 jest skierowane zarówno do początkujących jak i zaawansowanych golfistów, jednak dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w tym sporcie polecamy 8 dołkowe pole.

W samej miejscowości Kołczewo znajduje się kościół rzymskokatolicki pw. św. Katarzyny, szkoła podstawowa, przedszkole miejskie oraz świetlica z internetem – zlokalizowane ok. 3 km od działki na sprzedaż. Najbliższa placówka medyczna mieści się w odległości 3 km, natomiast szpital św. Jerzego, szpital uzdrowiskowy oraz prywatne centrum medyczne znajdują się w odległości 30 km w miejscowości Kamień Pomorski. Najbliższe supermarkety zlokalizowane są w miejscowościach Międzyzdroje oraz Wolin.
W odległości 200 m. od nieruchomości jest przystanek autobusowy, gdzie odjeżdżają autobusy komunikacji publicznej (cyklicznie- co 0,5 h) oraz samochody zbiorowego transportu prywatnego. W Międzyzdrojach (ok 16 km) oraz miejscowości Wolin (ok. 17 km) znajdują się również dworce kolejowe i autobusowe. Podróżni mogą również skorzystać z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów zlokalizowanego ok 50 km od działki oraz z portu morskiego w Świnoujściu, skąd realizowane są regularne rejsy do Danii, Kopenhagi i Szwecji.

W odległości 15 km od miejscowości Kołczewo znajdują się Międzyzdroje, w których co roku odbywa się Festiwal Gwiazd. Znajduje się tutaj również Promenada Gwiazd, molo o długości 395 m, będące także przystanią morską, skąd odbywają się rejsy do Świnoujścia i niemieckich portów Uznamu. Gabinet figur woskowych, Gabinet Gwiazd, kino Eva, w którym odbywają się koncerty artystyczne i pokazy filmowe. Na zboczu wzniesienia, nad samym klifem znajdują się punkty widokowe Kawcza i Gosań. Warto również zwiedzić kościół św. Piotra Apostoła oraz kaplicę Stella Matutina.
Zmierzając dalej na zachód znajduje się Świnoujście (odległość od Kołczewa 30 km). Jest to 40 – tysięczne, nadmorskie miasto, którego jedną z atrakcji jest plaża, która ciągnie się na przestrzeni 10 kilometrów (3,7 km z wyspie Uznam oraz 6 km na wyspie Wolin). Co roku plaża poszerza się w skutek cofania się morza i dzięki temu zjawisku świnoujskie kąpielisko jest płytkie. Jedną z możliwości spędzenia wolnego czasu jest rejs statkami białej floty. Latem można skorzystać z rejsów po porcie, Bałtyku i do pobliskich niemieckich miejscowości letniskowych: Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. I właśnie tutaj znajduje się przejście graniczne Świnoujście-Ahlbeck.

Dynamicznie rozwijająca się okolica zachęca do inwestowania w pobliskie tereny, co zaowocuje w szybkim czasie zwrotem kosztów poniesionych inwestycji.

Cena do negocjacji

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt: tel. 502-248-859 Krystyna


Dane kontaktowe

Poradnictwo Majątkowe - Krystyna Lichman

ul. Nowomiejska 5 91-414 Łódź

tel: +48 501 078 049

tel: +48 42 630 99 99

Poradnictwo Majątkowe Biuro Obrotu Nieruchomościami Lichman

tel: +48 530 456 666

tel: +48 42 630 99 99

Osoba do kontaktu: Poradnictwo Majątkowe Biuro Obrotu Nieruchomościami Lichman

 Wyślij wiadomość e-mail

  • powierzchnia: 88449 m2
  • powierzchnia działki: 88449 m2
  • ogrodzenie: nie ogrodzona
  • numer oferty: 100/6484/OGS
  • data ostatniej aktualizacji: 22 Luty 2019

Dane kontaktowe

Poradnictwo Majątkowe - Krystyna Lichman

ul. Nowomiejska 5 91-414 Łódź

tel: +48 501 078 049

tel: +48 42 630 99 99

Poradnictwo Majątkowe Biuro Obrotu Nieruchomościami Lichman

tel: +48 530 456 666

tel: +48 42 630 99 99

Osoba do kontaktu: Poradnictwo Majątkowe Biuro Obrotu Nieruchomościami Lichman

 Wyślij wiadomość e-mail